Kazandıracak evin özellikleri
14/05/2011
Türkiye hızla yaşlanıyor ve 3’er 3’er ürüyor. Ya genciz ya yaşlıyız, aramız yok! Ev alabilecek en yüksek nüfus gençler ve emekliler.  İzmir'de ortalama hane halkı geliri 3.000- 4.000 TL arası. Bu da şu demek oluyor: Ev ihtiyacı olacak çoğunluğun ayda eline 3.000 – 4.000 TL geçiyor. Demek ki eve geçen paranın en fazla % 40’ı ile kredi taksidi ödeyebilecek, bir miktar birikimi olan, genç ve emekli ailelere yönelik evlere talep var. Ve bu talep  artarak yükselecek. Size para kazandıracak formül de işte bu.  İlk evinizi yatırım amaçlı satın alıyorsanız en çok talep neredeyse oraya gidin. Kazandıracak evi bulduğunuza inandığınızda evin özellikleri ile ilgili kendinize şu iki soruyu sorun:
  1. Bulduğunuz evde kim yaşamak ister? (Bornova Ege Üniversitesi civarında kocaman bir ev mi prim yapar yoksa öğrencilere, yalnız yaşayan doktorlara yönelik küçük daireler mi?)
  2. Bulduğunuz evde yaşamak isteyecek insanlardan çok var mı? (Ege Üniversitesi'nde daha çok profesör mü var yoksa öğrenci mi?)Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*
Lütfen aşağıdaki resimde yazan kodu giriniz:
Sesli dinlemek için üzerine tıklayın.

 
    Bu site, emlak satın almak yada emlak satmak isteyenler için bir
    kaynak oluşturmak amacı ile hazırlanmıştır.
    Sitedeki tüm yazıların hakları Serdar Dağıstan'a aittir.
    Yazılara yapılan yorumların hakları yazarlarına aittir.